piątek, 3 października 2014

Z cyklu: Inspiracje dla domu: Meble z palet - kit czy hit??

Witam:-)
Dzisiaj będzie krótko - o zastosowaniu drewnianych palet:-)
Przypuszczam, że pewnie nie raz słyszeliście o wykorzystaniu  drewnianych palet w rozmaity sposób... Powiem Wam szczerze, że ja, dopóki nie zobaczyłam gotowych mebli z palet, to ten produkt był dla mnie zupełnie obojętny.  Jak tak sobie pomyślę, to gdyby mnie ktoś zapytał wcześniej gdzie dostać, kupić, czy widziałam?? To ni huhu!! Ćma:-) A nawet przechodząc obok, nawet przez myśl by mi nie przeszło, żeby z takich palet coś zrobić??...no chyba że....
Hmm...zapalić w piecu???? Bo zazwyczaj wyglądają na niepotrzebne, do wyrzucenia..? W każdym razie nie specjalnie rzucały mi się w oczy. A teraz, ?? Kiedy nagle do mnie dotarło, jak można je wykorzystać...nagle zaczęłam je zauważać,  w różnych miejscach...  najczęściej pod sklepami...chociażby pod Lewiatanem u mnie we wsi.... czasami stoją gdzieś poukładane pod ścianami domów... czasem można nawet ujrzeć tablicę z napisem: „skup palet”...  a jak weszłam na allegro...to zatrzęsienie – ile chcesz tyle masz!! Najczęściej ok.10-14 zł za sztukę. Ale można i "kupić teraz" (hehe) za 4,50:-)
Tak się zastanawiam co sądzicie o meblach tego typu?  Czy Wam się w ogóle podobają? 
Mielibyście ochotę mieć takie u siebie....w domu, na tarasie, a może w ogrodzie??


Poniżej kilka fotek z zastosowania palet w domu...:


Mnie osobiście...zainteresowały!  Nie powiem, że doznałam zalewu fascynacji, ale spodobały mi się na tyle, że gdyby była wiosna...to nie wiem, czy bym już nie malowała jakiejś...  
Nie wiem, czy akurat chciałabym mieć takie łóżko... ale do ogrodu...na kwiaty, czy jako jakiś podest....właściwie, czemu nie???

Popatrzcie..:

Wiele zależy od naszych umiejętności...i wizji!!! Ważne, żeby to fajnie, dokładnie zrobić, nie na łapu capu...pozbijać,  bo raczej efekt będzie bardziej marny niż fajny! I bardziej przemawiają do mnie te kolorowe... Z tego co widzę po niektórych fotkach, to niektórzy  mieli  naprawdę fajne wizje jak wykorzystać te palety. No i idąc za tymi, którzy odważyli się nadać im „drugie życie” można podpatrzeć ich prace i samemu spróbować coś stworzyć;-)

Propozycje na taras:

Wiadomo...o gustach się nie dyskutuje... niby... Ale przeczytałam kilka opinii na temat mebli z palet... No i są baaaardzo różne, od fascynacji...jakie to są fajne, tanie, coś z niczego, oryginalne,  po szok – jak można mieć takie meble?, „nawet do więzienia bym takich nie polecał” wyczytałam... Ale - moda na recykling trwa! Kto jeszcze do tej pory nie słyszał (choć chyba wątpię...)  to zapraszam do obejrzenia fotek...a może skusicie się na wiosnę, na małe majsterkowanie?? Czasem można zrobić coś tanim (czy: tańszym...) kosztem. Jak umiejętnie dobierzemy kolory, dekorację wokoło, to nasza paletka może stać się całkiem fajnym mebelkiem w naszym domku:-)Dlatego zastanawiałam się co Wy o tym sądzicie??
p.s: Miło mi będzie poczytać Wasze komentarze;-) 

Pozdrawiam serdecznie, 
miłego wieczoru;-)
Ewka

zdjęcia pochodzą ze stron:
worldlux.pl, stylowi.pl, ourlittleacre.com, 

2 komentarze:

  1. Bardzo fajny pomysł z łóżkiem z palet i ścianą z dużych cegieł. Paradoksalnie wyglada to bardzo szykownie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zobaczcie jak wygląda to na www.palleo.pl. Kupiłem od nich szafkę na wino i meble na balkon. Dostałem projekt i wizualizację. Naprawdę super wyszło. Szukałem różnych opcji, a ta wyszła mega fajnie:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

*