piątek, 28 listopada 2014

Pompony z bibuły

Witam Was serdecznie:-) 
...po kolejnej (niestety) dłuższej przerwie. 

Jak nastroje?? 
Czujecie już powoli zapach Świąt??

Na Krupówkach...choinki, lampeczki, gwiazdeczki, wianuszki, bombeczki...od dobrych 2 tygodni to na pewno! jak nie dłużej nawet. Także ilekroć wracam wieczorem z pracy...to mam wrażenie jakby już był jakiś 20 grudnia. Ale jakby nie było - Święta coraz bliżej:-)
W zeszłym roku o tej porze byłam w Wiedniu, to tam - normalnie byłam w szoku, jak końcem października zaczęli stroić witryny sklepowe w świąteczne ozdoby. Ale u nas powoli też już tak jest, na szczęście jeszcze nie w październiku, haha:-)

Co u mnie? Hmmm...troszkę śnieżek popadał 2 dni temu, także na zewnątrz biało, a zimno... ??! brrr!!!!
Dzisiaj wolny dzień  - tak więc nadarzyła się okazja, by razem z mężem wysprzątać stary garaż, "bogaty" w wystrój wszystkim co potrzebne i niepotrzebne, (choć 'wysprzątać', to nawet za dużo powiedziane, raczej ogarnąć co z grubsza, by móc wjechać:-) a nie budzić się rano z nadzieją "odpali - czy nie odpali???":-)

Poza tym co.... ? Znowu czytam super książkę - poradnik. Jakoś polubiłam tego typu książki. Choć mój mąż ma co do nich - średnie nastawienie. Ostatnio czytałam: "Jak zrobić karierę. Poradnik dla ambitnych kobiet"? to chyba się zmartwił, że faktycznie wierzę we wszystko co tam  napisane, i "ściągnął" mnie delikatnie na ziemię:-) ale przynajmniej pośmieliśmy się...z naszej konwersacji :-) 
Poza tym przeczytałam ostatnimi czasy 2 inne, także oczywiście przymierzam się, by napisać Wam co w nich ciekawego, żeby przy okazji Was zmobilizować, zachęcić do tego, co chcecie robić, ...jakaś mała recenzyjka...ale wszystko "czeka"... 

Fotki z makijaży październikowych także "w poczekalni":-)

Czas mijał różnie. Bardziej i mniej stresowo. Za nami kampania wyborcza. O tym szkoda pisać, chyba że u Was też różnie w tym temacie, "niewyjaśnione" sytuacje, .... itp, też są na miejscu?!

W międzyczasie "zdegradowałam" się w pracy, i wróciłam do "starych" obowiązków. Tak - dziwiłam się innym w takich sytuacjach, ale nie przypuszczałam, że sama podejmę taką decyzję. Efekt taki - że wróciła mi ochota do pracy. Okazuje się, że nie każdy nadaje się na konkretne stanowisko, jeśli nawet - nie zawsze współpraca musi układać się wzorowo..., po drugie nagle może się okazać, całkiem przypadkowo, że jesteśmy dobre w czymś zupełnie innym, czego nikt by się nie spodziewał:-) dlatego odetchnęłam z ulgą, i jest git. Za sprawą fajnego pomysłu, wdrożonego w pracy, może troszkę wzbogaci się mój blog:-) zobaczymy.

Z jednej strony nadmieniam, że listopad...i już choinki, ale z drugiej....od miesiąca tak mnie zafascynowały ozdoby choinkowe, no i w ogóle świąteczne - podpatrzone w necie...na wszelkiego rodzaju zszywkach, pinterest'ach, itd. że aż musiałam sama spróbować, czy i mnie uda się zrobić coś podobnego!!! 
Także jakbyście weszli do mojego pokoju, to nad głową wisi parę pomponów z bibuły (w małej/takiej mini wersji z błyszczącego papieru to także fajna ozdoba na choinkę), na półce ze 3 rodzaje aniołków, choinka, którą zaczęłam składać, ale nie skończyłam, no i kilka ślicznych śnieżynek, jeszcze po drodze jakiś motylek i kokardka z papieru, także muszę coś z tym lada dzień zrobić:-) :-)  miałam nadzieję, że "załapię" się gdzieś u mnie we wsi, by zrobić jakieś warsztaty dla dzieci, ale...mi się nie udało:-( 


A dziś  - tak jeszcze nie świątecznie, ozdoby choinkowe mam nadzieję, że pokażę Wam za jakiś czas, lada dzień....

tymczasem moje ulubione pompony z bibuły:-)

nie wiem, czy próbowaliście je kiedyś robić?? 
Wydaje mi się, że to świetna zabawa. I fajna ozdoba np. na jakieś przyjęcia urodzinowe dla dzieci, nawet wraz z pociechami można je zrobić, lub jako fajne zajęcie na takim przyjęciu.A teraz najfajniejsza część - czyli przykłady....:-) :-) 

http://www.skleporganza.pl/blog/?p=996  http://www.damamama.pl/zrob-kolorowe-pompony-bibuly/zdjęcie poniżej z:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?211273-DIY-czyli-zr%C3%B3b-to-sam(a)-we-wn%C4%99trzach/page2
http://blog.theweddingofmydreams.co.uk/blog/2012/07/paper-pom-poms-wedding/Zaś zdjęcia poniżej pochodzą ze strony:
http://www.socute.pl/2013/01/swiat-pokocha-papierowe-pompony.html:A kolejne z:
http://blog.wytworniaslubow.pl/2012/12/papierowe-pompony.html

A jeśli macie ochotą sami zrobić taki pompon to instrukcja poniżej:

http://www.slubnaglowie.pl/inspiracje/artykul/pompony-rozety-girlandy-papierowe-dekoracje-weselne
Jak już wspomniałam, taki pompon w wersji mini, z błyszczącego papieru mieni się niesamowicie, i na choinkę jak znalazł:-)

Miłego wieczoru:-)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

*