Okiem ETNOLOGA


Jak wspomniałam w zakładce ' o mnie' z wykształcenia jestem etnologiem. Dla tych z Was, którzy nie wiedzą kim jest etnolog i czym się zajmuje odsyłam do posta TU, dowiecie się wielu ciekawych informacji.

Odkąd skończyłam studia nie pracowałam w zawodzie. Co nie znaczy, że w jakiś sposób odcięłam się zupełnie od kultury (w szerokim tego słowa znaczeniu:-) 

Chciałabym przybliżyć Wam troszkę takich „etnologicznych” tematów, także jak mi się uda to od czasu do czasu podrzucę jakieś wiadomości dot. m.in. zwyczajów/wierzeń, bo to jest mi póki co najbliższe, ale i inne zagadnienia. Etnologia kojarzy się albo z kulturą ludową, wtedy mamy zwykle przed oczami chłopa z pługiem albo z cepem, albo z w drugą stronę, z kulturą egzotyczną – więc albo „Czarne Stopy” z Ameryki, albo Buszmeni czy inne ludy z Afryki. Ale to takie myślenie stereotypowe, bo zagadnienia antropologiczne sięgają tak daleko i takich sfer, o których nigdy byście nie pomyśleli.

Póki co to tyle, nie będę bardziej rozwijać tego tematu, mam nadzieję, że posty, które pojawią się w kategorii „Etnologicznie” będą interesujące.  .

***

Przykładowe posty z tej kategorii:

Wielka Sobota. Co powinno znaleźć się w koszyczku wielkanocnym?

Wielki Piątek i związane z nim zwyczaje i wierzenia.

Kalendarz Adwentowy - co to jest i skąd się wziął?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

*